Stávka personálu Lufthansy se dotkla i cestujících v Praze. Zatím jsou zrušené čtyři lety

Stávka palubního personálu německé Lufthansy znovu ovlivnila i letový provoz Praze. Zatím jsou zrušené čtyři spoje mezi Ruzyní a Frankfurtem, situace se ale může během dne změnit. Letů jiných společností by se to nijak dotknout nemělo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na letišti v Ruzyni

Lidé na letišti v Ruzyni | Foto: Filip Jandourek

Lufthansa má dnes naplánovaných na Letišti Praha celkem 26 letů. Jde o spojení s Frankfurtem, Mnichovem a Düsseldorfem.

Kolik z nich se nakonec uskuteční, zatím podle mluvčí letiště Evy Krejčí není jasné.

„V současné době byly zrušeny čtyři lety, jsou to dva přílety z Frankfurtu a dva odlety do Frankfurtu,“ potvrdila Radiožurnálu Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ranní situaci na ruzyňském letišti popsal reportér Radiožurnálu Petr Medek

Cestujícím doporučuje obrátit se přímo na společnost Lufthansa, a to buď po telefonu, nebo u informačního stánku na Terminálu 2.

Všechny aktuální informace o zrušených linkách najdou lidé i na webových stránkách společnosti Lufthansa.

Podle reportéra Radiožurnálu stála kolem osmé hodiny před stánkem Lufthansy fronta asi 40 lidí. V noci dostali sms zprávu, že jejich let bude zrušen, a teď se snaží zjistit, co dál. Většina z nich ve Frankfurtu přestupuje na další spoje, takže jim zdržení způsobí komplikace.

Zaměstnanci Lufthansy stávkují na letištích v Berlíně a Frankfurtu, cestující čeká chaos

Číst článek

Stávka začala v pět hodin na letišti v Berlíně, od šesti se stávkuje i ve Frankfurtu nad Mohanem. Protest tam potrvá osm hodin, od 13. hodiny do půlnoci omezí i provoz v Mnichově.

Lufthansa už v pátek musela zrušit přes 200 letů, třikrát víc, než s kolika původně počítala. Na frankfurtském letišti zůstalo uvězněno na 26 tisíc cestujících.

Letecká společnost nechce přistoupit na zvýšení platů stewardů a letušek o pět procent. Nabídka růstu mezd o 3,5 procenta odborům nestačí.

Petr Medek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme