Stávka učitelů neovlivní chod škol

Stávková pohotovost, kterou dnes vyhlásily školské odbory na protest proti připravované poslanecké novele zákona o státní správě a samosprávě ve školství, podle předsedy Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Jaroslava Rösslera neovlivní chod ve školách. Stávkovou pohotovostí chtějí především informovat rodiče, co všechno se může stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novela zákona o státní správě a samosprávě ve školství má dát obcím pravomoc jmenovat řídící pracovníky jimi zřizovaných škol a stanovit, že pracovníci školských zařízení bez právní subjektivity budou od 1. ledna 2001 zaměstnanci obce. Rössler také nesouhlasí s tím, že podle novely by měli být ředitelé škol jmenování obcemi bez konkursního řízení. Školství nemůže být podle Rösslera vystavováno změnám, které jdou naprosto proti sobě. Garantem vzdělání je podle něj stát, a tedy i stát by měl být zaměstnavatelem pracovníků školství.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme