Stávka v dopravě kvůli rušení stravenek zatím nebude

Plánovaná stávka v dopravě zatím nebude. Ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) na setkání s dopravními odbory slíbil, že se záměrem zrušit daňové zvýhodnění některých zaměstnaneckých benefitů, především režijních jízdenek a stravenek, na vládu prozatím nepůjde. Odboráře také přizval ke konzultacím nad návrhem tohoto zákona.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek a zástupci odborových svazů

Miroslav Kalousek a zástupci odborových svazů | Zdroj: ČTK

Odboráři možnost účasti na přípravě zákona o dani z příjmu uvítali. Jejich boj o benefity, jak řekl mluvčí Odborového svazu dopravy Libor Poláček, tím ale nekončí. "Bezprostřední hrozba byla zažehnána. Ale my zůstaneme ve střehu, aby nedošlo k ničemu, co by poškodilo kteréhokoli zaměstnance nebo kteréhokoli občana této republiky."

Od svoji vize nahradit zaměstnanecké benefity univerzálním zaměstnaneckým a důchodcovským paušálem ale nechce ustoupit ani ministr financí Miroslav Kalousek. Ten chce odboráře přesvědčit o tom, že jeho návrh bude pro zaměstnance z hlediska výše daňové zátěže výhodnější, v horším případě neutrální.

"Ty výpočty pro jednotlivé daňové poplatníky, kteří dnes používají parciálních benefitů a kteří by v tom budoucím modelu využívali univerzálního daňového paušálu, jsem klidně připraven dělat v přímém přenosu," řekl Kalousek.

Nový, už s odbory předjednaný návrh zákona o dani z příjmu by měl jít do legislativního procesu podle ministra financí v dubnu.

Považujete stravenky za výraznou výhodu pro zaměstnance? Hlasujte v naší anketě!

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme