Stávka v Itálii komplikovala život cestujícím

Problémy čekaly cestující Českých aerolinií, kteří mířili odpoledními spoji do Itálie. Tamní letečtí dispečeři totiž stávkovali, a ochromili tak provoz nad Apeninským poloostrovem. Spoj do Říma proto odstartoval z Ruzyně později, další musel být úplně zrušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl ředitel vnějších vztahů ČSA Daniel Plovajko, linka z Prahy do Říma odletěla se zpožděním dvou hodin a dvaceti minut. "Linku do Benátek jsme bohužel byli nuceni zrušit vzhledem k tomu, že zpoždění bylo více než tři hodiny. Cestujícím bylo samozřejmě bez poplatku nabídnuto náhradní spojení - přes Řím nebo Miláno." Stávka se naopak vůbec nedotkla ranní linky do Milána, kerá odstartovala ještě před zahájením stávky a linky do Boloně, která startuje až večer. Problémy kvůli stávce v Itálii podle Plovajka pocítily celkem asi dvě stovky cestujících.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Plovajko - spoje ČSA do Itálie

Jak z Říma upozorňuje spolupracovnice Radiožurnálu Vědunka Lunardi, dnešní stávka italských leteckých dispečerů ale byla pouze první z celé série, vyhlášené na tento měsíc. 13 června bude například čtyři hodiny stávkovat veškerý personál na italských letištích, dispečeri znovu zastaví práci 19. a 26. června - opět se bude jednat o čtyřhodinovou stávku od 12 do 16 hodin.

Vědunka Lunardi, Petr Doležel, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme