Štěch: Senát pravděpodobně návrh zákona o zdanění fotovoltaiky vrátí sněmovně

Návrh zákona o zdanění fotovoltaické energie není správně připraven a Senát ho pravděpodobně vrátí Poslanecké sněmovně. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to naznačil předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Štěch, předseda Senátu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Návrh zákona je podle prvních informací v ne příliš kvalitním stavu a bude potřeba ho dopracovat. Řada senátorů již při diskusích vyjádřila názor, že pokud by se to nepodařilo, že návrh zákona nepodpoří,“ řekl Radiožurnálu předseda Senátu Milan Štěch.

Stát chce na energii ze slunečních elektráren uvalit šestadvacetiprocentní srážkovou daň. Ta má zabránit skokovému zdražení elektřiny. Zdanění ale odmítají majitelé malých slunečních elektráren.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ www.radiozurnal.cz/audio.

Štěpánka Čechová, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme