Štěch: Za chystanou stávku může exministr Kalousek

Vládní návrh rušící vyšší zdanění zaměstnaneckých benefitů míří do Senátu. Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu o dani z přidané hodnoty, která vychází vstříc požadavkům odborových svazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Senátu Milan Štěch | Foto: Tomáš Adamec

Odbory rozhodnou o dalším postupu a případné stávce plánované na čtvrtek až zítra.

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů a senátor za ČSSD Milan Štěch označil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu za viníka chystané stávky exministra financí Miroslava Kalouska:

"To, co se stalo, to byl z našeho pohledu odborového podraz! Nikdo prakticky nevěděl o tom, že se mají zdanit benefity. A to nebyla změna, která by byla obsažena v tom balíku zákonů ke stabilizaci veřejných rozpočtů, to byla samostatná novela, která se začala projednávat poté," upozornil Štěch.

"A nikde nebylo řečeno, že se tam změní zdanění zaměstnaneckých benefitů. Například pan Kalousek se k tomu hrdě hlásí, protože on ten návrh vlastně byl připraven na jaře loňského roku, v době, kdy byl ministrem financí ještě pan Kalousek," řekl Štěch.

Podle Kalouska jde o pokrytectví

Exministr Kalousek ale Štěchova slova odmítá: "Ten zákon byl projednáván 8 měsíců. Souhlasili s ním všichni poslanci ČSSD i KSČM a pak byl schválen i senátory a hlasoval pro něj i pan senátor Štěch. Měli 8 měsíců na to, aby zvážili, že to je chyby, nebo že to není dobře."

"Ale vzhledem k tomu, že i pan senátor to podpořil a podpořili to všichni jeho kolegové z ČSSD, tak jejich současné stanovisko a prudkou změnu názoru považuji za pokrytectví," poznamenal Kalousek.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme