Štefka vystřídal Šedivého v čele generálního štábu

Obrovské změny čekají v příštích dnech naši armádu. Ode dneška se totiž ujímá velení generálního štábu osmačtyřicetiletý Pavel Štefka, dosavadní náčelník operační sekce. V čele generálního štábu vystřídal Jiřího Šedivého, který v této funkci působil čtyři a půl roku. Hned v nadcházejícím týdnu se očekává velké personální zemětřesení na nejvyšších postech ozbrojených sil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Štefka (vpravo) s Jiřím Šedivým | Foto: Petr Eret

Pavel Štefka chce totiž podle svých slov začít s novými lidmi na velitelských místech - vyměnit se chystá nejméně dvacet podřízených.

"Já prostě potřebuju do současných změn, do reformy lidi, kteří budou ochotni se mnou spolupracovat, a kteří se do této reformy hodí. Já jsem oslovil ty lidi, se kterými jsem se já rozhodl spolupracovat. A nebyl nikdo, kdo by řekl, že není ochoten se mnou spolupracovat nebo řešit otázky reformy."

Štefkovým největším úkolem je nastartovat reformu ozbrojených sil, která se dotkne i samotného generálního štábu. Z něj by do budoucna mělo podle nového náčelníka odejít až šedesát procent zaměstnanců.

"Ten konečný efekt záleží od toho, jak vůbec bude ministerstvo a generální štáb vypadat. Já jsem zastáncem toho, aby v roce 2003 se žádné změny neprováděly, protože budeme muset zahájit reformu, a ne se starat o to, jestli dobře funguje hlava, která tu reformu má dělat. Je to názor většiny lidí."

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme