Stěhovat klienty do jiných hotelů je podle Ústavního soudu porušením smlouvy

Stěhování klientů je trestné - to vzkázal Ústavní soud cestovním kancelářím. To, že cestovní kancelář ubytuje turisty v jiném hotelu, než si zaplatili, je porušením podmínek smlouvy, a kancelář se nemůže zbavit odpovědnosti za způsobenou škodu. Ústavní soud v Brně s tímto zdůvodněním definitivně odmítl stížnost pražské cestovní kanceláře Ideal - Tour. Informaci zveřejnil server Aktuálně.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Apartmány pro turisty | Foto: Blanka Černá

Cestovní kancelář Ideal - Tour se dostala do sporu se svými klienty. Ve Španělsku je kvůli havárii vody a poškozenému zařízení ubytovala v jiných hotelích, než si zaplatili. Klienti požadovali náhradu škody za porušení cestovní smlouvy ve výši 54 tisíc korun.

Technické problémy provozovatelů hotelů ale nepatří mezi žádný z důvodů, které by cestovní kancelář zprostily odpovědnosti za škodu způsobenou porušením právní povinnosti. Rozsudek pražského městského soudu, který vyšel z toho, že situaci řeší směrnice Rady EU, potvrdil senát Ústavního soudu.

Dostali jste od cestovní kanceláře vždy takové ubytování, jaké jste si zaplatili? Hlasujte v naší anketě!

Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme