Steinmeierova návštěva Česka. Dobré vztahy, gesto usmíření a Zemanova narážka, píší německá média

Ukázka dobrých vztahů a gesto usmíření, to jsou hlavní témata, kterým se německá média během pobytu německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v České republice věnují. Steinmeier ve čtvrtek jako první hlava německého státu uctil v pravoslavném kostele v Resslově ulici v Praze památku československých výsadkářů, kteří padli v boji s nacisty po atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agentura uvádí, že Steinmeierovu gestu se v Praze dostalo velké pozornosti a že ho za symbolické označil i Zeman | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Rozhlasová stanice Deutschlandfunk ve svém zpravodajství zdůraznila opakovaná prohlášení obou prezidentů o tom, že vztahy Německa a Česka jsou nejlepší v historii a že základ vzájemného partnerství je nezávislý na politické situaci v obou zemích.

Společným tématem německých médií je i prohlídka krypty, která byla dějištěm boje československých výsadkářů s nacistickými jednotkami. Deutsche Presse Agentur zmiňuje komentář Dagmar Raupachové, praneteře výsadkáře Jana Kubiše, která řekla, že symboliku návštěvy považuje za důležitou.

Agentura uvádí, že Steinmeierovu gestu se v Praze dostalo velké pozornosti a že ho za symbolické označil i Zeman.

„Zeman si ale nemohl odpustit malou narážku na Německo a jeho energetickou přeměnu,“ uvedla Deutsche Presse Agentur s tím, že Zeman prohlásil, že Česko bude sledovat, jaké následky odchod od jaderné a uhelné energetiky bude mít.

Doplnila, že český prezident nabídl případný nedostatek elektřiny v Německu za rozumnou cenu kompenzovat českými dodávkami.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme