Policistům přišel e-mail. Autor požaduje propuštění Jiřího D., jinak chce v jeho činech pokračovat

Policisté ve středu odpoledne obdrželi výhružný e-mail, ve kterém autor požadoval propuštění Jiřího D., který v úterý zastřelil pracovnici úřadu práce v Bělehradské ulici. Zatím neznámý autor psal, že pokud nebude střelec propuštěn do 20. hodiny, bude pokračovat v jeho nenaplněných cílech. Policie tuto informaci zveřejnila ve 20.15 na twitteru.

Praha (Aktualizováno: 20:44 30. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Přijali jsme skrytá opatření, která z taktických důvodů nemůžeme blíže specifikovat,“ uvedli policisté.

Občany zároveň ubezpečili, že po autorovi výhrůžky pátrají a nikomu nehrozí nebezpečí.

Dnes odpoledne jsme obdrželi výhrůžný e-mail, ve kterém autor požaduje propuštění střelce z Bělehradské ul. do dnešní 20. hodiny, pod pohrůžkou pokračování jeho nenaplněných cílů. Přijali jsme skrytá opatření, která z taktických důvodů nemůžeme blíže specifikovat.

20:15 – 30. 06. 2021

50 1008

Policie zadržela Jiřího D. v úterý kolem 15. hodiny v Palackého ulici. „Pražští kriminalisté muže vypátrali v centru metropole a zadrželi za pomoci donucovacích prostředků. Muž je podezřelý z trestného činu vražda,“ uvedla policie na twitteru. Na místě byl také redaktor serveru iROZHLAS.cz, který pořídil video.

Útočník z Bělehradské ulice se doznal, motivem byla msta, informovali policisté

Číst článek

Ve středu byl podroben výslechu. Policisté uvedli, že muž s kriminalisty spolupracuje, své činy popsal a přiznal se k nim. Motivem byla podle nich pravděpodobně msta za příkoří, která mu měla být v minulosti údajně způsobena.

O posunu v případu informoval ve středu odpoledne mluvčí pražských policistů Jan Daněk. Policisté budou žádat o vzetí podezřelého do vazby. Z výslechu muže totiž vyplývá, že chtěl v páchání závažných zločinů pokračovat. A v navázání v nenaplněných cílech nyní vyhrožuje neznámý anonym.

Svůj hněv chtěl Jiří D. podle policie obrátit ještě proti dalším lidem, se kterými měl v posledních letech spory. „Jednalo se jak o rodinné příslušníky, úředníky různých institucích, bývalé kolegy ze zaměstnání, zaměstnavatele, tak i pracovníky orgánů činných v trestním řízení. V podstatě se dá říci, že měl spory s každým, s kým přišel do styku, a tento okruh osob byl veliký,“ popsal Daněk.

Postřelení pracovnice úřadu

  • V úterý před 10. hodinou policie zveřejnila podobiznu 60letého Jiřího D., po kterém pátrala v souvislosti s poleptáním ženy v pátek. Upozornila na možnost, že u sebe může držet zbraň
  • Kolem 11. hodiny došlo ke střelbě na vinohradské pobočce úřadu práce v praze. Byla postřelena jedna žena, která je převezena do nemocnice. Pachateli se podařilo z budovy utéct
  • Policie pracovala s verzí, že se jedná o stejného muže, po které v úterý dopoledne vyhlásila pátrání
  • Ve 14 hodin přišla z nemocnice zpráva, že postřelená žena zraněním podlehla
  • Krátce před 15. hodinou policisté dopadli Jiřího D. v Palackého ulici v centru Prahy

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme