STEM: Lidé jsou spokojení s prací policistů

Činnost policie je vnímána pozitivně. Podle Střediska empirických výzkumů, které uskutečnilo exkluzivní šetření pro Český rozhlas a Českou televizi, jde o dlouhodobější trend. Většina lidí je spokojena s prací policistů a zvýšila by jejich počet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tři pětiny (58 procent) dotázaných uvedlo, že policie má dostatečnou snahu ochránit bezpečnost občanů. Dobře je hodnoceno i tažení policie proti organizovanému zločinu. Více než dvě pětiny lidí si myslí, že policie je v tomto boji úspěšná a zhruba stejně lidí souhlasí s tím, že policie se poctivě snaží šetřit velké případy hospodářské kriminality.

Policie se dostatečně snaží o ochranu bezpečnosti. Podle STEMu si to myslí skoro 60 procent lidí. Analytik Jaroslav Huk tvrdí, že úsilí policistů oceňuje většina populace, kritičtější jsou stoupenci KSČM a občané nad 60 let.

Z exkluzivního šetření Střediska empirických výzkumů také vyplynulo, že naše policie není dostatečně vybavena pro boj s organizovaným zločinem. Jen 28 procent dotázaných má opačný názor. Podobně to podle analytika Jaroslava Huka vyznívá i pro počty policistů v ulicích. Většina lidí se domnívá, že policistů není v ulicích dost. 23 procent lidí uvedlo, že současný stav stačí a 57 procent se domnívá, že stavy jsou nedostatečné. Zajímavé je podle Jaroslava Huka to, že pro zvýšení stavu policistů se vyslovují nejméně stoupenci ČSSD.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme