STEM: Na prezidentském stolci by lidé rádi viděli Fischera

V prezidentském křesle by Češi nejraději viděli senátora a podnikatele Václava Fischera. Podle výzkumu agentury STEM by byl Fisher nejpřijatelnějším kandidátem na funkci prezidenta pro 27 procent Čechů. Za ním následuje předseda Senátu Petr Pithart, kterému by dalo hlas 23 procent lidí. Třetí pozici se 17 procenty obsadil šéf sněmovny a ODS Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

Nejpřijatelnějším kandidátem na prezidenta je ze sedmi vybraných osobností agentury STEM současný senátor a podnikatel Václav Fischer. Z 1608 respondentů listopadového šetření STEMu Fischera preferuje 68 %. Radiožurnálu to potvrdila Jitka Uhrová ze Střediska empirických výzkumů. "Václav Fischer, podnikatel, senátor vyšel nejlépe z kandidátů, které posuzovali lidé, kterých jsme se ptali. Je podporován obecně všemi stoupenci politických stran. Má dobrý kredit spíše jako podnikatel, než jako politik. Je vnímán především jako úspěšný podnikatel."

Na druhém místě žebříčku prezidentských kandidátů STEMu je předseda senátu Petr Pithart. "Lidé ho vnímají jako dobrého kandidáta na prezidenta. Získal 61 procent lidí, kteří ho umisťují na první tři místa. A je to tedy člověk, který svou kandidaturu připustil, takže jeho kandidaturu můžeme vnímat reálněji než kandidaturu Václava Fischera. Je podporován především stoupenci Čtyřkoalice."

Za ním následuje předseda sněmovny a ODS Václav Klaus a katolický duchovní Tomáš Halík.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme