STEM: Premiér vede žebříček popularity, druhý je Jandák

Nejpopulárnějším politikem je v září podle průzkumu agentury STEM premiér Jiří Paroubek. Před prázdninami si držel druhé místo za zesnulým Pavlem Dostálem (oba ČSSD). Na druhé místo se teď mezi nejoblíbenější politiky dostal nový člen vlády Vítězslav Jandák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek | Foto: Jan Rosenauer

Paroubka pozitivně hodnotí 54 procent lidí. Jeho popularita přitom přes prázdniny značně utrpěla a od července se propadla o devět procentních bodů. Ministra kultury Jandáka vnímá příznivě 52 procent lidí.

Na třetím a čtvrtém místě jsou vládní politici Petra Buzková a Bohuslav Sobotka (oba ČSSD) s 50 procenty kladných hlasů. Buzková, která oznámila svůj odchod z politiky, jako jediná zaznamenala výraznější nárůst popularity o pět procentních bodů.

Nejpopulárnějším opozičním politikem je celkově pátý Pavel Bém z ODS. Kladně ho hodnotí 46 procent lidí. Šéf občanských demokratů Mirek Topolánek je na šestém místě se 40 procenty.

Mezi nejhůře hodnocenými politiky zůstávají dlouhodobě tři předsedové silných parlamentních stran. Předsedu ČSSD Stanislava Grosse nepříznivě hodnotilo 77 procent Čechů, předsedu KSČM Miroslava Grebeníčka 74 procent lidí a na šéfa KDU-ČSL Miroslava Kalouska nepříznivě pohlíželo 60 procent respondentů.

Spolu s nimi se na konci žebříčku popularity ocitli ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach a ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (oba ČSSD). Emmerovou vnímá nepříznivě 71 procent, Škromacha 66 procent Čechů.

Martin Hromádka, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme