STEM: Volby by vyhrála ODS, ČSSD ji dotahuje

Opoziční ODS si i přes pokles voličské přízně udržuje postavení nejsilnější politické strany, která by vyhrála volby do Poslanecké sněmovny. Druhá by skončila ČSSD, která ale občanské demokraty už půl roku dotahuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby | Foto: Česká televize

Potvrdil to nejnovější průzkum agentury STEM, podle kterého ODS zvolna ztrácí a ČSSD postupně znovu nabírá dech. Kdyby se volby do sněmovny konaly v listopadu, ODS by je vyhrála se ziskem 30 a půl procenta hlasů.

ČSSD by dostala necelých 26 procenta, KSČM 13 a půl procenta a KDU-ČSL 6 procent hlasů. Do Sněmovny by se dostaly jen tyto čtyři strany. Unii svobody-DEU, která má teď v parlamentu zastoupení, by podle agentury STEM podpořilo pouze 0,7 procenta voličů.

STEM zjistil, že Stranu zelených by volilo 2,5 procenta, Nezávislé 1,2 procenta, SNK s jedno procento lidí, Evropské demokraty 0,3 procenta lidí a Nezávislé demokraty, u jejichž zrodu stál bývalý ředitel televize Nova a nyní europoslanec Vladimír Železný, jen 0,2 procenta lidí.

Voleb se podle STEM hodlá zúčastnit 55 procent dotázaných lidí, 15 procent k volbám jít nechce a 30 procent lidí se ještě rozmýšlí. Od léta vzrostla zejména skupina váhajících voličů.

Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme