STEM: Volby by vyhrála ODS

Ve volbách by teď zvítězila ODS. Volilo by ji necelých 33 procent lidí. Na druhém místě by skončila ČSSD s 21 procenty hlasů a třetí by byli komunisté. Ti by podle průzkumu společnosti STEM získali 13,5 procenta hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek | Foto: Miroslav Konvalina

Do Sněmovny by se ještě dostali lidovci, které by volilo 7 procent obyvatel Česka. Pozici nejsilnější vládní strany neohrozil ani červencový zásah policie proti technoparty v Mlýnci na Tachovsku, proti kterému protestovala zejména řada aktivistů a mladých lidí.

Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl šéf agentury STEM Jan Hartl, ČSSD si vede dobře i díky premiérovi: "V červenci jsme zjistili výrazné zlepšení sociální demokracie. Byl to takový náznak, že končí politická krize a že se Jiřímu Paroubkovi v čele premiérského úřadu daří, a tím vlastně rehabilituje sociální demokracii. Všichni čekali, jestli se tento výsledek potvrdí i po prázdninách, což se stalo."

Podle Hartla se v nejnovějším průzkumu žádné překvapení nekonalo. "V našich výsledcích se nijak výrazně neuplatnila Strana nezávislých demokratů Vladimíra Železného. Situace ve skupině malých nezávislých stran je dost nepřehledná, protože názvy se snadno zaměňují a museli bychom se touto problematikou zabývat podrobněji. To je ale obtížné, protože jejich přízeň je velmi málo početná."

Podle místopředsedy KSČM Václava Exnera stojí za růstem preferencí ČSSD hlavně premiér Jiří Paroubek, který se projevil jako úspěšnější lídr, než jeho předchůdci. "To se projevuje v růstu zájmu o politiku sociální demokracie. Celá řada jeho kroků je přijímána levicovou veřejností poměrně vstřícně," uvedl Exner v pondělním pořadu Radiofórum, který vysíláme každý všední den v 18.20.

Naděžda Hávová, Stanislav Vintr, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme