STEM: Volby do sněmovny by nyní vyhrála ODS

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by v nich ODS těsně následovaná ČSSD. Jako třetí by se umístili komunisté. Podle dnes zveřejněných výsledků listopadového šetření Střediska empirických výzkumů by ODS volilo 20,5 procenta lidí, o 0,3 procenta méně občanů by dalo svůj hlas ČSSD. KSČM preferuje 15,4 procenta dotázaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle STEM má ODS vcelku stabilní podporu pětiny občanů a říjnový vzestup, kdy tuto stranu preferovalo 25 procent lidí, byl jen přechodný. Příliš se nemění ani preference sociálních demokratů a komunistů. KDU-ČSL by nyní dalo svůj hlas 7,7 procenta respondentů a o 0,2 procenta lidí méně by volilo Unii svobody. V říjnovém průzkumu lidovci získali osm procent dotázaných a Unie svobody deset procent.

Čtyřkoalici by nyní v případných volbách preferovalo devět procent dotázaných a proti říjnovému průzkumu se tak o 4,7 procenta zvýšil podíl respondentů, kteří uvádějí, že by dali hlas „čtyřkoalici“. Pokud by se podle STEM volební potenciál čtyřkoalice měřil součtem preferencí KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU a „čtyřkoalice“, zhruba by získala více než 25 procent.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme