STEM: Volby do sněmovny by nyní vyhrála ODS

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, zvítězila by v nich ODS těsně následovaná ČSSD. Jako třetí by se umístili komunisté. Podle dnes zveřejněných výsledků listopadového šetření Střediska empirických výzkumů by ODS volilo 20,5 procenta lidí, o 0,3 procenta méně občanů by dalo svůj hlas ČSSD. KSČM preferuje 15,4 procenta dotázaných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle STEM má ODS vcelku stabilní podporu pětiny občanů a říjnový vzestup, kdy tuto stranu preferovalo 25 procent lidí, byl jen přechodný. Příliš se nemění ani preference sociálních demokratů a komunistů. KDU-ČSL by nyní dalo svůj hlas 7,7 procenta respondentů a o 0,2 procenta lidí méně by volilo Unii svobody. V říjnovém průzkumu lidovci získali osm procent dotázaných a Unie svobody deset procent.

Čtyřkoalici by nyní v případných volbách preferovalo devět procent dotázaných a proti říjnovému průzkumu se tak o 4,7 procenta zvýšil podíl respondentů, kteří uvádějí, že by dali hlas „čtyřkoalici“. Pokud by se podle STEM volební potenciál čtyřkoalice měřil součtem preferencí KDU-ČSL, Unie svobody, ODA a DEU a „čtyřkoalice“, zhruba by získala více než 25 procent.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme