Stíhaní novináři odmítají obvinění v kauze Olovo

Tři osoby dnes vyšetřovatelka obvinila v souvislosti s diskreditační akcí Olovo namířenou proti Petře Buzkové. Z nadržování jsou obviněni novináři Mladé fronty Dnes Jiří Kubík a Sabina Slonková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tohoto trestného činu se měli dopustit tím, že nadržovali podle vyšetřovatelky pachateli trestného činu. Přestože znají osobu podezřelou z pomluvy, odmítli sdělit její jméno vyšetřovatelce, a tak této osobě umožňovali uniknout trestnímu stíhání. Oba novináři však obvinění odmítají a argumentují, že nejsou povinni zdroj svých informací uveřejnit.

Třetí obvinění v kauze Olovo padlo za pomluvu. Té se podle mluvčího pražského Úřadu vyšetřování měla dopustit třetí osoba tím, že dalšímu člověku sdělila nepravdivé informace o Buzkové. Jejich charakter byl přitom takový, že mohl značnou měrou ohrozit vážnost Buzkové u spoluobčanů a poškodit ji v zaměstnání. V souvislosti s tímto obviněním Kubík řekl, že dotyčný zdroj to redaktorům MfD nepředával z důvodu, aby šířil pomluvy, ale proto, aby upozornil na praktiky na Úřadu vlády.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme