Stíhaní novináři odmítají obvinění v kauze Olovo

Tři osoby dnes vyšetřovatelka obvinila v souvislosti s diskreditační akcí Olovo namířenou proti Petře Buzkové. Z nadržování jsou obviněni novináři Mladé fronty Dnes Jiří Kubík a Sabina Slonková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tohoto trestného činu se měli dopustit tím, že nadržovali podle vyšetřovatelky pachateli trestného činu. Přestože znají osobu podezřelou z pomluvy, odmítli sdělit její jméno vyšetřovatelce, a tak této osobě umožňovali uniknout trestnímu stíhání. Oba novináři však obvinění odmítají a argumentují, že nejsou povinni zdroj svých informací uveřejnit.

Třetí obvinění v kauze Olovo padlo za pomluvu. Té se podle mluvčího pražského Úřadu vyšetřování měla dopustit třetí osoba tím, že dalšímu člověku sdělila nepravdivé informace o Buzkové. Jejich charakter byl přitom takový, že mohl značnou měrou ohrozit vážnost Buzkové u spoluobčanů a poškodit ji v zaměstnání. V souvislosti s tímto obviněním Kubík řekl, že dotyčný zdroj to redaktorům MfD nepředával z důvodu, aby šířil pomluvy, ale proto, aby upozornil na praktiky na Úřadu vlády.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme