Stíhání soudce Knotka zkomplikuje chod litoměřického soudu

Pozastavení výkonu funkce litoměřickému soudci Josefu Knotkovi zkomplikuje činnost tamního okresního soudu. Na trestním úseku tam teď totiž pracují pouze tři soudci. Knotka policie ve středu obvinila v souvislosti se zahlazením dopravní nehody bývalého soudce Nejvyššího soudu Zdeňka Sováka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Nelze odhadnout, kdy bude případ, ve kterém je soudce jedním z obviněných, vyřešen. Litoměřický soud však nemůže čekat, a tak je podle jeho předsedkyně Václavy Porubjakové nutné veškerou agendu soudce Knotka rozdělit mezi ostatní soudce. "Zatím připravujeme seznam a sumarizaci všech těch věcí, které náležely panu soudci."

Knotek je jedním ze čtveřice obviněných, kteří měli napomáhat zahlazení předloňské dopravní nehody bývalého soudce Nejvyššího soudu Zdeňka Sováka na Litoměřicku. Ministr spravedlnosti Pavel Němec ho kvůli tomu dočasně postavil mimo službu. Knotek tak musí zůstat do pravomocného rozhodnutí policie nebo soudu doma a bude pobírat jen poloviční plat.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme