Stížnost Tomáše Jana Bati na Českou republiku štrasburský soud neuznal

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku zamítl osobní stížnost česko-kanadského podnikatele Tomáše Jana Bati, mladšího syna zakladatele obuvnického impéria v České republice. Podnikatel už třetím rokem žádá, aby soud rozhodl o platnosti Benešových dekretů a také povinnosti státu zaplatit mu náhradu za znárodněný majetek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský soud pro lidská práva | Foto: Rostislav Duršpek

Co bylo obsahem stížnosti prozradil tiskový mluvčí Tomáše Bati Jindřich Lacko: "On požadoval, aby se tím urychleně zabývaly právní nebo soudní orgány, které by mohly celou kauzu majetku vyřešit. Prvním krokem bylo vyřešení otázky, jestli byl Jan Baťa kolaborant anebo nebyl. Když se prokázalo, že nebyl, tak se zase nic nedělo.Prostě pořád je to v takové poloze, že se nějakým způsobem slibuje řešení, ke kterému ale nedochází."

Štrasburský soud, který Baťovu stížnost označil za nepřijatelnou, připomněl, že podle platného českého práva neměl dnes třiadevadesátiletý Baťa na odškodnění nárok.

Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme