Stížnosti demonstrantů prověří zvláštní tým

Policejní prezident Jiří Kolář koncem týdne dočasně zřídí zvláštní vyšetřovací tým. Jeho úkolem bude co nejrychleji prověřit stížnosti na chování policistů vůči demonstrantům zadrženým v Praze při zářijových protestech proti zasedání světových finančníků. Oddělení kontroly a stížností policejního prezidia posílí odborníci z řad pořádkové, cizinecké a kriminální policie a zástupce Interpolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezákonným zacházením policistů se zadrženými odpůrci globalizace se zabývá také Inspekce ministra vnitra. Ta prošetřuje například stížnosti na policisty z místního oddělení v Ocelářské ulici v Praze 9. Prověřuje ale i verzi o dezinformační mediální kampani účastníků demonstrací. Stížnosti na chování policie vůči demonstrantům evidují také české i zahraniční nevládní organizace, přičemž oficiální činitelé s nimi nesouhlasí. Stovky žádostí o prošetření údajné policejní zvůle dostává i prezidentská kancelář, údaje ale nejsou natolik konkrétní, aby se jimi mohla zabývat. Podle informací některých médií a podnětů Občanských právních hlídek policisté zadržené aktivisty bili, neumožnili jim telefonovat a spojit se s právníky, odepírali jim spánek, nutili je dlouhé hodiny stát s rukama za zády a ponižovali je.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme