Stížnosti demonstrantů prověří zvláštní tým

Policejní prezident Jiří Kolář koncem týdne dočasně zřídí zvláštní vyšetřovací tým. Jeho úkolem bude co nejrychleji prověřit stížnosti na chování policistů vůči demonstrantům zadrženým v Praze při zářijových protestech proti zasedání světových finančníků. Oddělení kontroly a stížností policejního prezidia posílí odborníci z řad pořádkové, cizinecké a kriminální policie a zástupce Interpolu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezákonným zacházením policistů se zadrženými odpůrci globalizace se zabývá také Inspekce ministra vnitra. Ta prošetřuje například stížnosti na policisty z místního oddělení v Ocelářské ulici v Praze 9. Prověřuje ale i verzi o dezinformační mediální kampani účastníků demonstrací. Stížnosti na chování policie vůči demonstrantům evidují také české i zahraniční nevládní organizace, přičemž oficiální činitelé s nimi nesouhlasí. Stovky žádostí o prošetření údajné policejní zvůle dostává i prezidentská kancelář, údaje ale nejsou natolik konkrétní, aby se jimi mohla zabývat. Podle informací některých médií a podnětů Občanských právních hlídek policisté zadržené aktivisty bili, neumožnili jim telefonovat a spojit se s právníky, odepírali jim spánek, nutili je dlouhé hodiny stát s rukama za zády a ponižovali je.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme