Sto miliónů ve Sportce? Zůstaňte v klidu, radí odborníci

Češi propadli hazardu. Sázkové šílenství vyvolává sto miliónů šest set tisíc korun, o které se hraje v dnešní Sportce. Získat peníze chce čím dál víc lidí, i těch, kteří normálně nesází. Odborníci na závislosti však varují: Nepodléhejme reklamě a neztrácejme zdravý rozum!

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportka

Sportka | Foto: Sazka a. s.

Sportku nyní sází daleko více lidí než obvykle. Láká je přes 100 miliónů korun v Jackpotu. "Takzvaný Jackpot byl ve Sportce zaveden v roce 1993 a znamená to, že když v některém sázkovém období není dosažena výhra v prvním pořadí, nevyčerpaná částka se převede do období následujícího," vysvětluje, kde se ona závratná suma vzala, Stáňa Doubravová z pořadatelské Sazky. Dodává, že pokud dnešní večer nerozhodne, bude herní šílenství pokračovat.

A jak se na věc dívají samotní sázkaři? "Kdybych vyhrál? Přeplatil bych poslance a senátory, aby nechodili do sněmovny a na ministerstva a pustil bych tam normální lidi," plánuje jeden z nich. "Já moc nesázím, tak čtyřikrát pětkrát do roka, ale když už je tam taková částka, tak kdybych vyhrál, kus bych projedl, kus bych propil a do smrti bych se měl dobře," sní další.

Psycholog Slavomil Hubálek ale vidí situaci střízlivěji. Právě tito hráči podle něj propadli reklamě a většinou zapomínají na zdravý rozum. Ať už dopadnou jakkoliv, jediným opravdovým výhercem totiž bude společnost Sazka. "Kdyby si racionálně spočítali celý ten kalkul kolem toho, tak by nikdo nevsadil ani korunu, protože je to nevýhodné," míní Hubálek.

Vidina horentní výhry ale všechny teorie staví na hlavu. Do hry se zapojují příležitostní hráči a dokonce i velmi vzdělaní lidé, kteří by si za normálních okolností nikdy nevsadili. Tradičně totiž hazardní hry lákají méně vzdělané a chudší lidi. "Stále dokola budou zejména chudší lidé sázet a prodělávat své peníze. To je zkušenost ze všech zemí světa a ze všech dob. Je to svým způsobem iracionální chování, ale zkrátka děje se to," uzavírá psycholog.

Dušan Valenta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme