Stodolovi podle policie připravovali i další vraždu

Východočeští policisté obvinili manžele Stodolovy z přípravy dalšího vražedného útoku ve středních Čechách a srpnového loupežného přepadení v obci Chabeřice na Kuthohorsku. Stodolovi už jsou obviněni z osmi vražd a dvou pokusů o vraždu. Stodolovi, kteří s policií při vyšetřování spolupracovali, se doznali ke všem činům, ze kterých jsou obviněni. Policie se domnívá, že tím je trestná činnost Stodolových definitivně vyšetřena a spis vraždících manželů chce předat Krajskému státnímu zastupitelství v Hradci Králové ještě do konce roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté | Foto: Alexandra Mlejnková

Několikaměsíční policejní vyšetřování odhalilo další trestnou činnost tohoto manželského páru. Jak dnes uvedl vyšetřovatel případu major Milan Šimek z východočeské policejní správy, na Kutnohorsku připravovali další vraždu. "Manželé Stodolovi měli vyhlédnutou další oběť, ovšem naštěstí nenašli její domek, což ji zřejmě zachránilo."

Policisté také zjistili, že Stodolovi mají na svědomí i srpnové loupežné přepadení v obci Chabeřice na Kutnohorsku. Z něj byly původně obviněny dvě jiné osoby.

Podle ředitele východočeských policistů Petra Přibyla už neexistují žádné indicie, že by manželský pár spáchal ještě další trestné činy. Vyšetřování jejich kauzy policie ukončila a do konce roku chce spis předat státnímu zástupitelství.

Podle vyšetřovatele existuje pro veškerou trestnou činnost Stodolových dostatek důkazů. "Ta obvinění prokazujeme mnoha zjištěnými důkazy jako jsou svědecké výpovědi, zajištěné odcizené věci z mnoha případů, stopy na místech činu jako například analýza DNA, v neposledním případě jsou to i přiznání samotných obviněných."

Vyšetřování případu Stodolových na začátku provázely hrubé chyby kriminalistů, kvůli nimž policejní prezident Jiří Kolář nařídil hloubkovou kontrolu více jak 500 případů úmrtí, původně uzavřených jako sebevraždy.

Mluvčí Policejního prezídia Blanka Kosinová Radiožurnálu řekla, že přezkoumána je z nich zatím třetina - okolo 150 spisů. V řadě z nich přitom revize objevila poměrně mnoho drobnějších formálních pochybení. Kontrola ale potvrdila i velmi zásadní pochybení vyšetřovatelů.

"Je shledáno v devíti případech tak zásadní pochybení, že ty případy jsou vraceny úřadu Služby kriminální policie a vyšetřování k procesnímu přezkoumání." To ale ještě podle Kosinové neznamená, že vyšetřování těchto devíti případů úmrtí bylo uzavřeno špatně.

Markéta Kaclová, Jiří Máslo, Marika Táborská, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme