Stoletá obyvatelka Berouna zná recept na dlouhověkost

Obyvatelka Berouna Růžena Holeová oslavila před několika dny úctyhodné sté narozeniny. Moravská rodačka žije v Berouně už 50 let a k vytoužené stovce ji proto přišli popřát nejen zástupci města, ale i naše redaktorka Lucie Zemanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy stých narozenin Růženy Holeové | Foto: Lucie Zemanová

Paní Růženě byste sto let rozhodně nehádali. Vitalita z ní přímo srší a ve svém věku bydlí stále sama, a to v bytě na berounském sídlišti, kde ji každý den navštěvuje její syn. To první, co mě tedy zajímalo, bylo, co mám dělat, abych se dožila tak vysokého věku. Odpověď zněla: málo jíst a hodně pracovat. To mě tedy paní Růžena nepotěšila. Zároveň ale přiznala, že vysokého věku se dožilo hned několik členů její rodiny. Ona sama má dva syny a tři vnoučata. Na své děti si prý rozhodně nemůže stěžovat, protože se o ní pečlivě starají.

A naříkat si paní Růžena nemohla ani na svého muže, i když to podle ní byla láska až na druhý pohled. Kromě vzpomínek mě zajímalo i to, co paní Růžena přes den dělá - dostaly jsme se až ke zprávám v televizi, které ji prý vůbec netěší. Nejvíc jí vadí, jak se dnes k sobě lidé chovají.

S Růženou Holeovou si přišla zavzpomínat i předsedkyně sboru za občanské záležitosti Emílie Kůsová, která tuto funkci vykonává 27 let a paní Růžena je za tu dobu třetí občankou, která se dožila vytoužené stovky. Podle všech gratulantů se dožije ještě několika let a my jí k nim přejeme hlavně hodně zdraví.

Lucie Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme