Stomatologové představili globální preventivní program

Česká stomatologická komora dnes představila globální preventivní program Světové federace zubních lékařů. Na veletrhu Exponent 2010, který nyní probíhá v pražském Kongresovém centru, informovala i o aktivitách spojených s preventivní dětskou péčí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnická péče. Ilustrační foto.

Zdravotnická péče. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Světová dentální asociace preventivní program provozuje už pět let a jejím cílem je přesvědčit všechny, že pokud si dvakrát denně – po snídani a před spaním – vyčistí zuby pastou s fluorem, tak výrazně omezí vznik zubního kazu,“ přiblížil v Ozvěnách dne základní myšlenku programu viceprezident České stomatologické komory Jan Černý.

Jak dále uvedl, takto pravidelná ústní hygiena, pro řadu lidí stále ještě není samozřejmostí. „Všichni se ve své praxi setkáváme i přes opakovanou edukaci stále s občany, kteří toto nepochopili a také se to na jejich zubním zdraví projevuje,“ dodal.

Přehrát

00:00 / 00:00

O globálním preventivním programu jsme v Ozvěnách dne hovořili s viceprezidentem České stomatologické komory Janem Černým.

Co se týče péče o chrup, Češi podle něj patří ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi, k lepšímu průměru. „Jsou samozřejmě země, které nás předčí, jako například Dánsko, ale jsou také země, které jsou daleko za námi,“ přiblížil.

Upozornil také, že platí varování, že Česku hrozí v blízké budoucnosti nedostatek zubních lékařů. „Je to akutní hrozba. A možná se s tím budeme setkávat i častěji. Česká stomatologická komora již léta na to upozorňuje. Velká skupina zubních lékařů – přibližně tři tisíce - se totiž blíží důchodovému věku a ze škol nevychází adekvátní počet lékařů, který by je nahradil,“ dodal.

Katarína Brezovská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme