Stomatologové žádají pojišťovny o zvýšení plateb za plomby, jinak hrozí protesty

Stále více pacientů si stěžuje na postup zubařů. V ordinacích nenabízejí amalgámové plomby, ale placené takzvané bílé. Jak ve Dvaceti minutách Radiožurnálu řekl prezident České stomatologické komory Pavel Chrz, takové praxi není možné zabránit, dokud pojišťovny nezvýší platby za výplň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident České stomatologické komory Pavel Chrz popsal, k jak dramatickému vývoji ve stomatologii došlo | Foto: Šárka Ševčíková

Platby pojišťoven za výplně činí v současnosti je to 220 korun. Skutečné náklady jsou ale 450 korun.

"Chceme, aby se postupně ta cena nákladům přibližovala. Aby aspoň pokryla opravdu náklady na zhotovení takové výplně, protože teďka je to méně než 50 procent. Potom je to dotováno z péče, která není hrazená z veřejného zdravotního pojištění, z jiných úkonů, a to si myslíme, že taky není správné," řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Pavel Chrz.

Pokud se s pojišťovnami navýšení plateb za plomby nepodaří domluvit, chystají stomatologové se soukromými lékaři protesty.

Celou věc by podle Chrze vyřešilo, kdyby se platilo v ordinacích hotově i za amalgámové plomby. To je ale zatím politicky neprůchodné.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme