Storová končí v čele ústavu pro kontrolu léčiv. Novou ředitelkou bude Kateřina Podrazilová

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení vybral Kateřinu Podrazilovou jako novou ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Nahradí tak dosavadní ředitelku Irenu Storovou, kterou ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v uplynulých měsících několikrát kritizoval kvůli nedostatkům určitých léčiv.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Irena Storová

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek na základě výsledků výběrového řízení vybral Kateřinu Podrazilovou jako ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nahradila tak ve funkci Irenu Storovou (na obrázku) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kateřina Podrazilová v minulosti působila jako ředitelka sekce cen a úhrad Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Nastoupí pravděpodobně ještě tento měsíc. Současné ředitelce Ireně Storové letos končí pětileté volební období.

Dvakrát více přesčasů lékařům podle Válka v novele zákona zůstane. Může jít až o tisíc hodin za rok

Číst článek

„Jejím úkolem bude zajistit bezproblémové fungování Státního ústavu pro kontrolu léčiv a zaměřit se především na maximální aktivitu v otázce kvality, bezpečnosti a dostupnosti léčiv,“ uvedl Ondřej Jakob, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

„Na základě výsledků výběrového řízení jsem vybral Kateřinu Podrazilovou. Je zkušenou odbornicí, která má bohaté pracovní zkušenosti a lékovou agendu zná velmi dobře, mimo jiné i díky předchozímu působení na jedné z vedoucích pozic v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.  

Ministerský dohled. IKEM dočasně povede vrchní ředitelka Rögnerová z resortu zdravotnictví

Číst článek

Od roku 2014 je předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde koordinovala agendu lékové politiky pro šest členských zdravotních pojišťoven a řešila problematiku dostupnosti léčiv na trhu.

Vystudovala magisterský obor molekulární biologie a genetiky na Univerzitě Karlově, kterou absolvovala v roce 1991. V roce 1999 získala titul Ph.D. v oboru molekulární toxikologie. Do roku 2008 byla také vědeckou pracovnicí environmentální molekulární biologie.

První výběrové řízení na nového šéfa ústavu vypsalo ministerstvo už v březnu, tehdy si však Válek ze dvou kandidátů nevybral.

jar, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme