Stoupenci krajně pravicové Národní strany zablokují Dolní Dvořiště

Čeští stoupenci krajně pravicové Národní strany částečně zablokují hraniční přechod Dolní Dvořiště. Od 9 do 12 hodin nepustí do Čech ani jedno auto s rakouskou poznávací značkou. Reagují tak na nedávné rozsáhlé blokády hranic rakouskými aktivisty, kteří protestovali proti jaderné elektrárně Temelín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

státní hranice a přechod | Foto: Jan Rosenauer

Podle starosty Dolního Dvořiště Alfréda Krenauera dala obec Národní straně souhlas, ale s podmínkami. Strana si měla zajistit povolení od dopravního odboru jihočeského krajského úřadu, spolupracovat s policií a oznámit blokádu také rakouskému velvyslanectví.

"Přišel od nich email, že ta strana to má zabezpečené. Ta komunikace není naše. Já rozhodoval jenom v rámci mého katastru, že ta blokáda může být v rámci mého katastru. Veškerá povolení vydal krajský úřad, že ta blokáda může být uskutečněna na hraničním mezníku mezi českou a rakouskou stranou," potvrdil Českému rozhlasu Krenauer.

Pohraniční policie radí řidičům, aby k cestě do Rakouska raději využili sousední hraniční přechod Studánky.

Kateřina Koželuhová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme