Stovka psích spřežení se vydá na trať Šediváčkova longu

Víc než stovka musherů z celé Evropy se dnes vydá na trať nejnáročnějšího závodu psích spřežení v zemi. Šediváčkův long startuje v Deštném v Orlických horách a na účastníky čeká během čtyř dnů 240 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psí spřežení (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Podnik je mistrovstvím České republiky a také součástí prestižní evropské série závodů na dlouhých tratích, říká organizátor Pavel Kučera.

„Letos jsme zvýšili počet kilometrů díky tomu, že ve čtvrtek jsme udělali takovou speciální akci, že pojedeme nějakých 60 kilometrů, dáme tříhodinovou pauzu v Orlickém Záhoří a odtud se potom bude vyrážet na 35 kilometrů dlouhou trasu. A potom v pátek pojedeme na Orlické Záhoří, kde budeme bivakovat a v sobotu nazpět,“ popsal Pavel Kučera.

V Orlických horách odstartoval nejtěžší závod psích spřežení

Do Deštného se sjela stovka musherů z celé Evropy a s nimi víc než 600 psů. Během konání akce proto musí běžkaři na trase závodu počítat s horší kvalitou tratí a Pavel Kučera také nabádá pejskaře k ohleduplnosti.

„Ti, co jezdí se psy, by je měli mít uvázané na vodítku a být ohleduplní vůči tomu spřežení, protože přece jenom to spřežení je celá taková jedna rodina a když na ně štěká nějaký cizí pes, tak by na něho mohli zaútočit. Dospodu se nám to nestalo,“ řekl.

Většina musherů přijela tradičně z ciziny. Organizátorům akce letos přeje počasí.

Jiří Fremuth, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme