Stovky lidí darovaly krev s Českým rozhlasem

Stovky lidí v osmi transfuzních stanicích v celé republice darovaly krev s Českým rozhlasem. Tradiční akce proběhla už po osmapadesáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběr krve | Foto: ČRo Plzeň

Na sedm desítek dárců přišlo do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Mezi nimi i Eva Charousová: "Prodělala jsme pár operací a vím, že je to velice nutné, protože někdo na tu krev opravdu čeká a když není, tak je to velice složité."

Plno měli v Olomouci, přišlo tam 213 lidí, 21 poprvé. V Plzni 120 a 16 prvodárců. V Hradci darovalo 130 lidí a poprvé rekordních 33. Zlín hlásí 55 a 3 prvodárce. Lékaři jsou za ně zvlášť rádi.

"Všechny naše akce se snažíme směřovat na mladé, aby zjistili, že to není nic strašného a že opravdu velmi pomohou," říká doktorka Hana Březinová z pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Podle ní má při získávání nových dárců akce Českého rozhlasu nezastupitelnou roli.

S Českým rozhlasem můžete darovat krev zase za čtvrt roku. Krev můžete darovat na transfuzních stanicích v Praze, Plzni, Hradci Králové, Brně, Zlíně, Olomouci, Přerově a Šumperku.

Pavla Dluhoschová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme