Stovky lyžařů si nenechaly ujít začátek sezóny

Na našich horách kalamita nenastala, ale přece jen pro radost lyžařů připadly další centimetry nového sněhu. Sezónu o víkendu zahájili vlekaři na mnoha místech po celé republice, do hor přijely stovky lidí, kterým snad přálo i počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová lanovka na Špičáku na Šumavě | Foto: ČTK

Na Šumavě dominovala lyžování ve sportovním areálu na Špičáku nová čtyřsedadlová lanovka. V okolí Zadova mohli vychutnat začátek zimy také běžkaři na upravených trasách ze Zadova na Horskou Kvildu a odtamtud na Zhůří.

V Krušných horách ve skiareálu na Neklidu se dokonce už stálo u vleků ve frontě. Mnohem víc lidí než v sobotu vyjelo i do upravených běžeckých stop na Klínovci.

V Krkonoších se na některých místech vleky rozjely už před víkendem. Ve střediscích leží v průměru kolem třiceti centimetrů sněhu. V Peci pod Sněžkou zahájili sezónu v sobotu, potvrdil František Vambera z tamního skiareálu. "Počítáme, že zhruba ve čtvrtek se podle možností pustí i ostatní vleky. Potom uvidíme podle situace a zájmu lyžařů. Domnívám se, že sezóna začala a nebude přerušena. Víkendy budou určitě a v týdnu podle zájmu lyžařů," upřesnil.

Pozadu nezůstaly ani Orlické hory. Jak potvrdil Stanislav Havel ze skiareálu v Říčkách v Orlických horách, zalyžovat si přijelo o víkendu několik stovek lyžařů. "V sobotu a v neděli nám napadlo trochu sněhu, takže sněhová situace se neustále lepší. Lyžuje se bez front," doplnil

Naopak problémy měli v Deštném v Orlických horách, kde kvůli porouchanému čerpadlu nezasněžovali. To už se podařilo zprovoznit. Sezóna by tam měla začít ve středu.

Start lyžařských radovánek s sebou bohužel nese i nepříjemnosti. Horští záchranáři v Beskydech vyjížděli k prvnímu zásahu letošní zimní sezóny. Na sjezdovce ve středisku na Soláni se vážně zranila lyžařka. "Žena spadla, poranila si koleno a museli jsme ji transportovat k dalšímu ošetření pomocí naší techniky. Dá se říct, že to byl běžný zásah, ale výjimečný byl v tom, že byl první v tuto sezónu," dodal náčelník beskydské Horské služby Radim Pavlica.

Andrea Čánová, Vilém Janouš, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme