Stovky majitelů domů zažalují stát

Minimálně 50 miliard korun chtějí na České republice vysoudit členové Občanského sdružení majitelů domů. K Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku podají kolem 2 tisíc stížností kvůli regulaci nájmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice s městskými domy | Foto: Jan Rosenauer

Majitelé uvádějí, že jim zasahování státu neumožňuje pokrýt ani běžné náklady na údržbu nemovitosti. Podle nich by se nájmy měly okamžitě zvýšit na úroveň, která jim pokryje náklady, a do roku 2010 dosáhnout tržní úrovně. Ta podle nich běžně v Evropě činí šest až sedm procent tržní ceny nemovitosti.

Předseda sdružení Tomislav Šimeček je přesvědčen, že svůj spor vyhrají: "Žádáme.o náhradu morálních škod pevnou částkou pro každého stěžovatele 10 000 eur a 100 000 eur pro Občanské sdružení majitelů domů jako organizaci. Samozřejmě si rezervujeme právo žádat v konkrétním případě prokázané škody způsobené regulací nájemného. Tam hrubý odhad říká, že je to kolem 10 miliard ročně od roku 2002."

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme