Stovky neonacistů prošly Ústím nad Labem, asistovala jim tisícovka policistů

Pochod neonacistů v Ústí nad Labem skončil. Dohlíželo na něj tisíc policistů, včetně těžkooděnců a těžké techniky. Pochod měl být být údajně pietní akcí za oběti 2. světové války. Ochránci lidských práv ale upozorňovali, že chtějí spíše oslavit výročí narození Adolfa Hitlera. V ulicích města bylo i na 200 anarchistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radikálové v Ústí n. Labem

radikálové v Ústí n. Labem | Zdroj: ČTK

Několik stovek neonacistů se v Ústí nad Labem večer vydalo na pochod městem. Akce měla prý připomenout oběti spojeneckého bombardování během 2. světové války. Zastavit je chtělo 200 anarchistů. Ty ale policie z trasy pochodu vytlačila.

Pochod pořádala extremistická organizace autonomních nacionalistů. Ve městě se vzedmula vlna odporu - vznikla občanská iniciativa "V Ústí neonacisty nechceme", která především letáky a internetovou kampaní upozorňuje na nebezpečí pravicového extremismu.

Policie kontrolovala všechny příjezdy do města, hlídkovala i na nádražích. Policisté v centru také prohledávali křoví a uličky podél trasy pochodu Autonomních nacionalistů. Nacházeli tam věci, které by mohly při případném střetu pravicových a levicových extrémistů nebo při policejním zásahu posloužit jako zbraň.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme