Stovky věřících podnikly Pochod pro Ježíše

Křesťané z celé republiky dnes chodili ulicemi Prahy. Takzvaný Pochod pro Ježíše přilákal na Staroměstské náměstí více než tisícovku veřících. Průvod se kolem 14. hodiny vydal směrem k Letenské pláni. Celou akci sledoval reportér Michal Fila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

účastnice Pochodu pro Ježíše | Foto: Stanislav Zbyněk

Pokud někdo očekával nenápadnou skupinu křesťanů a tiché modlitby, byl přinejmenším překvapen. Taneční týmy v čele průvodu, vlajkonoši a téměř rocková muzika přilákali náhodné kolemjdoucí a zahraniční turisty. V samotném průvodu však byli téměř bez výjimky silně věřící křesťané a jejich důvod k návštěvě Prahy byl jasný. Chtěli oslavit svou víru a Ježíše Krista samotného. Vyjadřovali také potěšení nad tím, že jsou z mnoha církví. Svou akci pak zakončili společnou modlitbou na Letenské pláni.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fila: Pochod pro Ježíše

Pochod neměl podle pořadatelů žádné politické cíle. I tak se lidé modlili mimo jiné za české politiky před nadcházejícími sněmovními volbami, nebo za mír na Blízkém východě a na celém světě.

Milan Kopp, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme