Z koupaliště celoroční bazén. Ve Strakonicích nad vodou rozprostřeli nafukovací halu, jsou druzí v Česku

Nafukovací hala nad venkovním padesátimetrovým bazénem ve Strakonicích je hotová. Sportovní kluby i jednotliví návštěvníci ji budou moci využívat celoročně. Strakonice jsou po Kadani teprve druhým městem v Česku, které se pro zakrytí venkovního bazénu halou rozhodlo.

Strakonice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bazén ve Strakonicích zakrytý nafukovací halou

Bazén ve Strakonicích zakrytý nafukovací halou | Foto: Jan Kopřiva | Zdroj: Český rozhlas

Zatímco až dosud byl venkovní bazén ve Strakonicích v provozu pouze přes léto, teď se bude díky nafukovací hale využívat celoročně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do nafukovací haly nad bazénem ve Strakonicích se podíval Jan Kopřiva

„Po celou zimu bude bazén zakrytý. V květnu obměníme vodu, stáhneme plachtu a otevřeme pro venkovní letní provoz. V září opět postavíme halu. Takto ve dvou cyklech bude bazén fungovat po celý rok,“ popisuje ředitel správy tělovýchovných a rekreačních zařízení města Petr Prskavec.

Práce na stavbě nafukovací haly začaly loni v říjnu. Město za to zaplatilo skoro 25 milionů korun.

„Je to klasická přetlaková hala, jakou znají lidé třeba z tenisových kurtů. Rozdíl je jen v tom, že je nad vodní hladinou. Vzduch se ohřívá přes výměník,“ vysvětluje místostarosta Rudolf Oberfalcer (Strakonická Veřejnost).

K zubařce ve Strakonicích chtěly tisíce lidí. Web zkolaboval, vyhodnotil to jako kybernetický útok

Číst článek

Strakonice tak od nynějška mají dva plnohodnotné sportovní bazény. Podle vedoucí plaveckého stadionu Petry Šímové to pomůže vyřešit problém s kapacitou menšího pětadvacetimetrového vnitřního bazénu.

„Ten jsme museli rozdělit mezi všechny kluby, vodní pólo, plavce, potápěče a další. Hodin pro veřejnost moc nezbývalo. Teď budou lidé moci častěji navštěvovat plavecký bazén,“ věří.

Nová nafukovací hala zároveň umožní zachovat provoz plaveckého stadionu v době, kdy se budou rekonstruovat ochozy a sociální zázemí vnitřního bazénu. Město to chce zahájit buď v příštím, anebo hned v následujícím roce.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme