Strakonická ulice ve Zbraslavi se o víkendu uzavře. Důvodem je montáž nosníku nového mostu

Kvůli montáži nosníku nového mostu bude o víkendu obousměrně uzavřena Strakonická ulice v pražské Zbraslavi. Informovala o tom mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Původní most byl loni v listopadu zbourán kvůli špatnému stavu. Dokončen bude na začátku příštího roku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přechod přes Strakonickou ulici u Zbraslavi

Strakonická ulice na Zbraslavi. (Ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Uzavírka bude platit od soboty 19. září od 19.00 do neděle 20. září do asi 13.00. Provoz bude přerušen v úseku mezi mimoúrovňovými křižovatkami v Lipencích a Zbraslavi-Baních. Zároveň bude uzavřen nájezd ve směru Praha od prodejny Lidl.

Řidiči budou muset při výluce jezdit po objízdných trasách. Ve směru na Strakonice pojedou po Bartoňově ulici přes Zbraslavské náměstí a ulicemi Elišky Přemyslovny a Na Baních zpět na Strakonickou. Ve směru do Prahy pojedou ulicemi Na Baních a Elišky Přemyslovny na Zbraslavské náměstí a odtud pak do ulic Žitavského a K Přehradám a následně najedou na Strakonickou.

Evropskou třídu hlídají speciální kamery. Sledují řidiče, kteří jedou pruhem pro autobusy

Číst článek

Původní most spojoval ulice Za Opusem a K Výtopně na zbraslavské straně se sjezdovou rampou z dálnice ve směru z Prahy. Nový most bude na stejném místě. Bude jej tvořit takzvaná předpjatá konstrukce a bude široký 9,60 metru. Povrch bude z asfaltového betonu. Římsy budou železobetonové. Na mostě bude 1,1 metru vysoké ocelové zábradlí se svislou výplní.

Kvůli havarijnímu stavu byl původní most uzavřen loni 24. listopadu, kdy Technická správa komunikací zahájila přípravné práce nutné pro jeho zbourání. Následně pak v noci z 30. listopadu na 1. prosince byly zdemolovány všechny původní části mostu, vyjma základů pilířů.

Původní termín dokončení nového mostu byl stanoven na letošní září. Podle nového termínu se tak stane během ledna 2021, a to v závislosti na klimatických podmínkách.

Problémy se stavem mostů má Praha dlouhodobě. Na začátku prosince 2017 spadla lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Nová lávka bude hotova letos v říjnu. Praha aktuálně řeší také opravu Hlávkova mostu. Ve špatném stavu je také Palackého most a Praha letos opravuje spodní části Barrandovského mostu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme