Strana LIDEM zahájila ustavující sněm v Brně. Peake se uchází o předsednictví

Strana LIDEM už bude mít po dnešku regulérní vedení. To si zvolí na ustavujícím sněmu v Brně všichni její stávající členové, tedy zhruba stovka delegátů. O nejvyšší stranický post se uchází zatím jako jediná šéfka přípravného výboru vicepremiérka Karolína Peake.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vicepremiérka Karolína Peake a ministr dopravy Pavel Dobeš přicházejí na brněnský ustavující sněm | Zdroj: ČTK

Na prvního předsedu chce kandidovat poslanec Viktor Paggio. „Má idea je, že konečně vytvoříme v České republice středovou liberální stranu evropského střihu se vším, co k tomu patří a to bude vize, se kterou předstoupím před delegáty,“ řekl poslanec Viktor Paggio.

O místo ve vedení strany, konkrétně o místopředsednický post, se bude ucházet i poslankyně Dagmar Navrátilová. Ta členy LIDEM nevidí jen jako odpadlíky z Věcí veřejných.

„Jsou to lidé, kteří oslovili nás při vzniku strany LIDEM, liberální demokraté. Najdeme tam určitě i některé bývalé členy Véček, ale neorientujeme se na ně a jsou to skutečně a k mé radosti lidé, kteří se v politice často vůbc neangažovali a mají chuť se v tuto chvíli zapojit do dění a zkusit to s námi,“ říká poslankyně.

Do Brna by na sněm měla dorazit zhruba stovka delegátů – tedy všichni členové strany. Ti budou volit předsednictvo strany, kterou dosud řídil přípravný výbor.

„Podle stanov máme předsedu, prvního místopředsedu a až tři místopředsedy, jestli to budou ti tři, o tom rozhodne právě sněm. Na předsedu zatím kandiduji sama o žádném jiném protikandidátovi jsem neslyšela, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o ustavující sněm, tak nominace můžou padat i na samotném sněmu,“ řekla šéfka přípravného výboru a vicepremiérka Karolína Peake.

Přiblížila také program ustavujícího sněmu.

„Jedná se o ustavující sněm, který ze zákona strana musí pořádat půl roku od svého založení. Brzy uplyne půl roku. Do této chvíle reprezentoval stranu přípravný výbor, který připravil vše právě pro svolání sněmu. Sněm se v Brně sejde, zvolíme předsednictvo strany, předsedu strany, kontrolní a rozhodčí komisi, stejně tak jako i ostatní orgány,“ uvedla Peake.

Doplnila, že sněm má také připomenout, že na politické scéně je nový subjekt.

Před hotelem, kde se sněm koná, demonstrovali proti politickému přeběhlictví dnes ráno mladí sociální demokraté.

Věra Pfeifferová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme