Strana práv občanů - Zemanovci má ustavující sjezd

Na ustavujícím sjezdu se dnes sejde Strana práv občanů - Zemanovci. Sjezd zřejmě nebude žádným překvapením. Očekává se, že delegáti zvolí do čela strany svého vůdce - bývalého premiéra Miloše Zemana. Kvůli jeho návratu do vysoké politiky také stranu zakládali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman na besedě Strany práv občanů | Foto: Tomáš Adamec

Zeman je zároveň jediným kandidátem na předsedu strany. Místopředsedy by měla mít strana tři. Člena přípravného výboru Jaromíra Šlinga nepřevapilo, že v souboji o lídra nemá Zeman protikandidáta:

"Miloš Zeman je natolik výjimečná osobnost, že proti němu může těžko někdo kandidovat. Já doufám, že ve funkcích místopředsedů se objeví mladší lidé, než jsme já. Myslím, že se třemi místopředsedy bojatě vystačíme."

První ustavující sjezd také zformuluje volební program a tři stovky delegátů by měli přijmout i nové stanovy - tedy vnitrostranická pravidla. Program bude podle člena přípravného výboru Jana Fencla velice stručný:

Nejdůležitější bude program strany

"My máme totiž jako jediná strana velmi jednoduchý program, sestávající se ze sedmi známých bodů, které směřují k posílení práv voličů. My, na rozdíl od ostatních stran, slibovat žádné zázraky, protože je nemůžeme v mnoha případech, stejně jako ty ostatní strany, splnit. A proto touto cestou nepůjdeme."

I Zeman přikládá největší váhu schválení programu strany, se kterým půjde i do květnových sněmovních voleb: "Ten je ze všeho nejdůležitější. Každá strana by měla oslovovat voliče svým volebním programem místo toho, aby plivala na volební programy druhých stran."

V programu se Zemanova strana zaměřuje především na změnu volebního systému tak, aby voliči měli větší šanci měnit pořadí na volebních kandidátkách.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová, Václava Marešová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme