Stranám hrozí, že se kvůli prodloužené kampani zadluží

Nejistota kolem data voleb výrazně komplikuje život politickým stranám. Do předvolební kampaně investovaly desítky miliónů korun. Pokud by se volby odkládaly hodně dlouho, budou se muset kvůli další kampani zadlužit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební urna | Foto: Tomáš Adamec

"Strany měly připravenou určitou strategii, kterou cílily na říjnový termín a v tuto chvíli mají nakoupené inzertní plochy. Teď se ale celá záležitost změnila, takže je to z logistického i organizačního hlediska náročné," řekla politoložka Anna Matušková, která se specializuje na volební kampaně a politický marketing.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jsou desítky miliónů korun investované do předvolební kampaně kvůli včerejšímu rozhodnutí Ústavního soudu definitivně ztracené? Odpovídá politoložka Anna Matušková.

Podle politoložky kampaň poběží dál , zvlášť pokud budou volby v listopadu. "Všechny strany se pravděpodobně nedomluví, aby kampaň přerušily. V okamžiku, kdy by jedna nebo dvě pokračovaly, tak na tom ostatní tratí."

"Takže kampaň bude pravděpodobně velmi dlouhodobá a bude pokračovat. Může to být výhodné pro velké strany. Naopak pro ty malé to může být náročné," dodala Matušková.

Igor Maňour, Karolína Dubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme