Stránský dostal od Klause pamětní medaili

Prezident Václav Klaus dnes na Pražském hradě udělil stříbrnou plaketu bývalému československému premiérovi Janu Stráskému při příležitosti jeho zítřejších sedmdesátých narozenin. Václav Klaus ocenil podíl Jana Stráského na úspěšné transformaci české ekonomiky i dlouholeté přátelství obou politiků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Klaus a Jan Stránský

„Naše přátelství přetrvalo a naše dřívější rozpory zase nebyly tak velké,“ řekl Stránský v rozhovoru pro Radiožurnál.

Při schůzce na hradě se její oba aktéři dotkli kauzy Drobil. Kauza Drobil je podle něj ukázkou dlouhodobého problému financování politických stran.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Stránský v pořadu Stalo se dnes

Situace na ministerstvu životního prostředí po odchodu ministra Drobila trápí Stránského z prozaického důvodu. Šest let byl ředitelem krajského úřadu v Jihočeském kraji. Dnes na Šumavě působí a je tam veřejně činný.

„Oddálilo se jmenování ředitele národního parku Šumava, řešení návštěvního řádu,“ vypíchl možné problémy při ‚provizoriu‘ na ministerstvu životního prostředí, které se ho osobně dotýkají.

Jan Stránský je posledním federálním premiérem. Z politiky odešel koncem devadesátých let. Vrcholná politika mu prý nechybí a politický život v regionu je prý dokonce zajímavější než na celostátní úrovni.

Jan Richter, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme