Strany zvažují stížnost kvůli údajnému kupování hlasů v Chodově

Stížností na komunální volby přibývá. Také v Chodově na Sokolovsku možná některé strany napadnou průběh hlasování. Důvodem je údajné kupčení s hlasy. Celou věc už vyšetřuje policie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pátek 15. října 2010 se úderem 14. hodiny otevřely pro veřejnost volební místnosti.

V pátek 15. října 2010 se úderem 14. hodiny otevřely pro veřejnost volební místnosti. | Foto: Tomáš Adamec

Údajné kupčení s hlasy se v Chodově objevilo hned první den voleb. Stalo se tak v lokalitě Železný Dvůr, kterou obývají převážně sociálně slabí občané.

Zatím neznámý člověk prý nabízel lidem 150 korun za hlas konkrétní straně. Někteří obyvatelé to dokonce i potvrdili.

Po ukončení hlasování chtěli sociální demokraté a Věci veřejné napadnout průběh voleb ve městě. Zástupci ČSSD se ale nakonec rozhodli, že stížnost podávat nebudou.

Chodovský lídr Věcí veřejných uvedl, že celou věc budou probírat až dnes večer na schůzi klubu. Podle předběžných informací nakonec zřejmě také od stížnosti ustoupí.

Stížnost na neplatnost voleb chce podat několik stran například i v Krupce na Teplicku. I tam údajně někdo platil lidem, především sociálně slabším, za to, že budou volit konkrétní stranu.

Martin Hromádka, Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme