Strážníci asi budou moci využívat kamery

Městská policie bude mít s největší pravděpodobností právo monitorovat kamerami veřejná prostranství. Senátoři sice poslancům jejich novelu o obecní policii vrátili, ale využití kamerových systémů v ní ponechali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Senátoři některá ustanovení novely pro městské strážníky zpřesnili, ale možnost monitorovat veřejná prostranství obecní policii nevzali. Jak Radiožurnálu řekl zpravodaj bezpečnostního výboru Jaroslav Horák z ODS, prevence kriminality, ke které monitoring slouží, převážila nad možným zneužitím práva sledovat veřejnost. "Teprve poté, co je pořízen záznam a tento záznam při přehrávání by byl důvodem pro to někoho chytit za rukáv že .. a tak dále, tak pak ovšem už tady končí platnost tohoto obecného povolení kamerovat, a musí vstoupit v platnost jiný zákon speciální. Zřejmě podle povahy věci by to bylo buď zavolat státní policii nebo dohledat, že to je v působnosti městské vyhlášky."

Ať už tedy sněmovna přijme senátní verzi zákona o obecní policii, či rozhodnutí horní parlamentní komory přehlasuje, využití kamerových systémů městskými strážníky bude legalizováno.

Dana Jaklová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme