Strážníci kontrolují v mrazech komunity bezdomovců

Krutý mráz trápí v těchto dnech celou Českou republiku. Letošní zima má tak na svědomí už 11 obětí. Strážníci pražské městské policie se proto zaměřují především na lidi bez domova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé bez domova našli úkryt před nočním mrazem ve stanu na Rohanském ostrově | Zdroj: ČTK

Pochůzkáři kontrolují v mrazech klesajících pod dvacet stupňů vytipovaná místa například v Michli, Spořilově a na Novodvorské, kde také žije rozsáhlá komunita lidí bez domova.

Důvod, proč bezdomovci nevyhledají nově zřízené azylové stany na Rohanském ostrově je ten, že si sami ve svých příbytcích různým způsobem topí. Navíc jsou na svá místa zvyklí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlídku pražské městské policie doprovodil reportér Miroslav Dvořák.mp3

Druhá příčina je v alkoholu. Azylové domy totiž nikdy do svých prostor nepřijmou člověka, který je podnapilý. A takové pochůzkáři potkávají často.

Během první hodiny sobotní noci zkontrolovala hlídka pražské městské policie zhruba 30 lidí.

Strážnici se zajímají, zda jsou tito lidé v pořádku, varují je před nebezpečím otevřeného ohně nebo před používáním alkoholu v takových mrazech. Zároveň sdělují adresy nejbližších zařízení, kde mohou lidé bez domova požádat o pomoc.

Prahou se pohybují zhruba čtyři tisíce bezdomovců. Nejnovějším pražským azylem jsou stany na Rohanském ostrově. Jejich kapacita je zhruba sto míst.

Jakub Viliš, Miroslav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme