Strážníci nadále nemohou zastavit řidiče za rychlou jízdu

Městští strážníci nadále nesmějí zastavovat a pokutovat řidiče za překročení rychlosti přímo na místě. Nic na tom nemění ani osvobozující rozsudek pardubického soudu nad dvěma strážníky, kteří v rozporu se zákonem řidičům pokuty ukládali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola | Foto: Jan Rosenauer

Zastavit jedoucí vozidlo a okamžitě uložit pokutu za rychlou jízdu může jen Policie České republiky. Jak potvrdila mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová, strážník má tuto možnost tehdy, pokud řidič nerespektoval zákaz vjezdu. Na překročení rychlosti se to však nevztahuje. "Strážníci městské policie mohou pokutovat, ale nesmějí zastavit vozidlo. To znamená, že změří rychlost vozidla, vyfotografují ho a na základě toho si dotyčného provinilce pozvou na služebnu, kde s ním jeho přestupek projednají."

Podle mluvčího městské policie v Brně Víta Cvrčka to je ale zbytečně zdlouhavý postup. "Když máte možnost nějaký přestupek zdokumentovat a máte následně i možnost ukládat pokutu, tak mi připadá nepochopitelné, že to nemůžeme s tím řidičem vyřešit ihned."

Problém neřeší ani novela zákona o městské policii, která začne platit příští rok.

Viktorie Hošková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme