Dobročinnost po střelbě v Ostravě. Lidé mohou dražit dresy vrcholových fotbalistů i hokejistů

Lidé mají od pondělí 24. února příležitost dražit na internetu dresy vrcholových fotbalistů, hokejistů a dalších sportovců. Aukce podpoří veřejnou sbírku pro rodiny dvou příslušníků Vězeňské služby, kteří v prosinci zahynuli při střelbě v ostravské nemocnici. Ředitel vězeňské služby Petr Dohnal ve čtvrtek novinářům řekl, že na transparentním účtu sbírky je aktuálně přes 1,5 milionu korun.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dresy, které mohou lidé na charitativní aukci vydražit

Dresy, které mohou lidé na charitativní aukci vydražit | Zdroj: Život naplno a bez bariér

Z fotbalové první ligy se do charitativní akce pořádané Vězeňskou službou a spolkem Život naplno a bez bariér zapojily například kluby Slavie, Sparty, Českých Budějovic, Teplic, Zlína, Bohemians 1905, Karviné, a Příbrami. Přidala se i druholigová Zbrojovka Brno.

Střelec z ostravské nemocnice použil speciálně upravenou zbraň. Podle policie se zasekávala

Číst článek

Hokej zastupují Sparta, Litvínov, Kladno, Karlovy Vary, Olomouc, Chomutov a Vítkovice. A aukci podpořil i freestylový motokrosový závodník Libor Podmol.

Konkrétní plán, jak rodinám obětí pomoci, připravila podle bývalého útočníka Petra Švancary brněnská Zbrojovka.

„Zaměstnanci, trenéři i hráči... i fandy chceme oslovit, aby každý z nás věnoval částku 191,30 korun,“ uvedl. Částka odkazuje na ročník založení klubu 1913. „Sami zkusíme ten dres vydražit, uvidíme, třeba nás někdo překoná,“ dodal.

Hokejové Kladno zase chystá ve spolupráci s vězeňskou službou zvláštní nadační utkání. Vybralo pro něj 3. březen, kdy odehraje poslední domácí utkání základní části extraligy proti Mladé Boleslavi. Kladno do duelu nastoupí ve speciálních černých dresech.

Zranění i blízcí příbuzní. ‚Poškozených je po střelbě v Ostravě přes 40,‘ vyčíslil státní zástupce

Číst článek

Příslušníci vězeňské služby zahynuli loni 10. prosince v čekárně traumatologického oddělení ostravské fakultní nemocnice, kde střelec zabil sedm pacientů a další dva zranil. Následně se sám zastřelil při útěku před policií.

Na transparentní sbírkový účet 4200555535/6800 lze příspěvky pro rodiny pozůstalých zasílat s variabilním symbolem 150220 do 15. února.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme