Přehled tisku: medvěd na Frýdecko-Místecku, ojeté vozy jsou v Česku levnější, chleba naopak dražší

Ve středečním tisku se dočtete o plánech premiéra Babiše ušetřit na předsednictví Česka v EU. Dále také o tom, že ceny ojetých aut klesají, zatímco chleba v českých obchodech podražil. Nechybí ani informace o obci Krásné na Frýdecko-Místecku, kterou často navštěvuje medvěd. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Radu Sigheti | Zdroj: Reuters

E15

Předsedat Evropské unii už několik let není tak nákladné, jako to bylo dříve, píše středeční deník E15. Premiér chce přesto na českém předsednictví za tři roky šetřit. Státům v čele unie ale po Lisabonské smlouvě odpadly některé nákladné povinnosti.

Jsme připraveni a budeme úspěšní, tvrdí rumunští politici. Půlročním vedením unie se chtějí zviditelnit

Číst článek

Česko bude Evropské unii předsedat v roce 2022 - a premiér Andrej Babiš z hnutí ANO opakovaně řekl, že chce na předsednictví ušetřit. Babiš se odvolává hlavně na rok 2009, kdy Česko předsedalo Unii naposled.

Za premiéra Mirka Topolánka tehdy předsednictví republiku vyšlo na víc než 4 miliardy korun. Až později toho roku Česko podepsalo Lisabonskou smlouvu, která předsednictví z hlediska financí ovlivňuje.

Mf Dnes

Voda v českých přehradách je výrazně teplejší než loni touto dobou, což může znamenat větší výskyt sinic, varuje Mladá fronta Dnes. Sinice můžou vadit plavcům, ale taky ztížit proces výroby pitné vody. Teplá voda se sinicemi navíc není vhodná ani pro ryby

Lidové noviny

Medvěd? Neprchejte, radí obec. To je titulek Lidových novin, které se věnují opakovanému výskytu medvěda v obci Krásná na Frýdecko-Místecku. Tamní radnice lidem třeba zasílá e-maily s radami, jak se zachovat, pokud medvěda potkají.

Medvěd z Beskyd zmizel v lesích. Podle myslivců ztratil plachost a je povolený k odstřelu

Číst článek

Medvěd se do obce Krásná pod Lysou horou v sobotu v noci vrátil už potřetí, opět přišel pro med od místního včelaře. Podle starosty Antonína Tulacha z uskupení Za Aktivnější Krásnou už si místní na medvěda docela zvykli, a když přišel až k obecnímu úřadu, tak dokonce vtipkovali, že si přišel přihlásit trvalý pobyt. Přesto ale obec vyzývá lidi, aby byli opatrní.

Hospodářské noviny

Ojetá auta se prodávají stále víc, dočtete se v Hospodářských novinách. Trh s novými auty pak naopak oslabuje. Podle expertů na automobilový průmysl starší vozy v budoucnu navíc ještě můžou výrazně zlevňovat.

Regionální Deník

Státní zemědělská a potravinářská inspekce řeší stále víc případů se závadným složením potravinových doplňků. Tématem se zabývá regionální Deník. Některé doplňky stravy nesplňují to, co slibují, nebo dokonce obsahují zdraví škodlivé látky.

Některé závadné potravinové doplňky například obsahují kovový hořčík, který může agresivně poničit zažívací trakt. Seznam závadných doplňků stravy inspekce zveřejnila na internetových stránkách Potravinynapranýři.cz.

Ceny pečiva porostou. Kvůli extrémním podmínkám se urodilo málo pšenice

Číst článek

Právo

V Česku dál rostou ceny chleba. Spotřeba ale neklesá, za kvalitní chléb jsou lidé ochotni zaplatit víc, v některých specializovaných pekárnách stojí kilový bochník i 80 korun. Pekaři se ale z vyšších cen lépe nemají, píše deník Právo.

Za kilový bochník chleba zaplatil zákazník v Česku před deseti lety průměrně 21 korun, dnes se cena za kilo chleba blíží v průměru k 25 korunám.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme