Středeční stávku odborů podporuje 60 procent lidí

Premiér Petr Nečas i nadále pokládá důvody plánované středeční stávky odborářů za neopodstatněné. Nechce lidem ale upírat právo stávkovat. Škrty v platech státních zaměstnanců jsou podle něj ovšem nutné.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace odborů v Praze.

Demonstrace odborů v Praze. | Foto: Tomáš Adamec

Premiér Nečas tak reagoval na výsledky průzkumu společnosti SC&C pro Českou televizi, podle kterého má protest odborů podporu 60 % veřejnosti. 54 procent lidí by podpořilo i generální stávku.

„To je demonstrace pro demonstraci. Všichni přece musí vědět, že nám by se zhroutil státní rozpočet, když bychom na ty požadavky přistoupili,“ řekl Nečas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stávku podporuje 60 procent lidí. Příspěvek Tomáše Medka

Premiér také přičítá rostoucí aktivitu odborových předáků tomu, že jim postupně ubývá členů.

Podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslava Zavadila už mají odbory předběžná čísla o účasti ve středeční stávce.

„Ta podpora je větší, než jsme očekávali, mohu říct už některá konkrétní čísla. Například už vím, že v Karviné se zavře 93 škol, že dva a půl tisíce pedagogů i nepedagogů bude stávkovat,“ uvedl Zavadil.

Podle Zavadila by lidé ve středu během stávky neměli chodit na úřady. Ministr práce Jaromír Drábek ale ujišťuje, že jeho resort dokáže zajistit občanům základní služby.

Tomáš Medek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme