Středočeši nabídnou k prodeji či pronájmu 11 zdravotnických zařízení

Vedení Středočeského kraje chce prodat nebo pronajmout jedenáct zdravotnických zařízení. Svůj záměr vysvětluje hejtman Petr Bendl tak, že už nechce dál platit dluhy neprosperujících nemocnic. Výběrové řízení kraj vyhlásí už v pátek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beroun

Beroun | Foto: Jan Rosenauer

Beroun, Mělník nebo Rakovník - to jsou jen některá z měst, kde by měla být zdravotnická zařízení v soukromých rukou. Středočeský hejtman Petr Bendl (ODS) čeká, že nemocnice budou perspektivnější a zlepší se nabídka služeb pacientům. Účastníci výběrového řízení budou podle něj muset předložit jasný investiční záměr.

"Bude to také o referencích, o předložení perspektivy budoucího zdravotnického zařízení, která bude reálná, o předložení dostatečné kvalifikovanosti a kvalifikace řídit takovouto nemocnici," říká hejtman Bendl.

Zhoršení služeb, tunelování a možná i krach - takovou budoucnost zprivatizovaným zdravotnickým zařízením naopak předpovídá předseda sněmovního zdravotního výboru a bývalý ministr David Rath (ČSSD). Proti privatizaci jsou i ostatní sociální demokraté spolu s komunisty.

"Dneska postavit okresní nemocnici nás stojí částky okolo tři čtvrtě až jedné miliardy a třeba tyto majetky kraj pronajme za pár desítek tisíc ročně nebo prodá za účetní hodnotu, tedy hodnotu naprosto směšnou," míní Rath.

Středočeský kraj si nechá ve svém majetku největší zdravotnická zařízení, například nemocnici v Kolíně nebo Příbrami.

Marika Táborská, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme