Středočeská ODS nepodpořila do vedení Béma ani Topolánka

Středočeští občanští demokraté nerozhodli o tom, koho podpoří v čele strany. Váhají mezi hlasy pro současného předsedu Mirka Topolánka a pražského primátora Pavla Béma. Ani jeden z nich nezískal ale od delegátů regionálního sněmu v Nymburku dostatečný počet hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

Na regionálním sněmu ODS v Nymburku řekl její předseda a premiér Mirek Topolánek, že občanské demokraty by měl po nadcházejícím kongresu strany vést krizový management. Pokud si ODS - podle Topolánka - nepřizná chyby, tak jí hrozí, že prohraje i další volby. Bém je zase přesvědčen, že bez výměny v čele strany nemá ODS šanci uspět.

Pavlu Bémovi ve středních Čechách chyběl k nominaci na předsedu ODS jediný hlas - a to je podle rebelujícího poslance Jana Schwippela důkazem toho, že v ODS má ještě cenu o něco bojovat. O nominaci na šéfa strany dnes jedná i jihomoravská organizace ODS. Topolánek i Bém pak zamířili na regionální sněm jihomoravské ODS, který také dnes jedná.

Budoucí kongres ODS pravděpodobně nenavštíví prezident a čestný předseda ODS Václav Klaus. Ten se netají úvahami o možném přerušení svých vazeb k ODS a založení nové euroskeptické strany. Mirek Topolánek toto rozhodnutí respektuje.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme