Středočeská ODS nepodpořila do vedení Béma ani Topolánka

Středočeští občanští demokraté nerozhodli o tom, koho podpoří v čele strany. Váhají mezi hlasy pro současného předsedu Mirka Topolánka a pražského primátora Pavla Béma. Ani jeden z nich nezískal ale od delegátů regionálního sněmu v Nymburku dostatečný počet hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém

Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

Na regionálním sněmu ODS v Nymburku řekl její předseda a premiér Mirek Topolánek, že občanské demokraty by měl po nadcházejícím kongresu strany vést krizový management. Pokud si ODS - podle Topolánka - nepřizná chyby, tak jí hrozí, že prohraje i další volby. Bém je zase přesvědčen, že bez výměny v čele strany nemá ODS šanci uspět.

Pavlu Bémovi ve středních Čechách chyběl k nominaci na předsedu ODS jediný hlas - a to je podle rebelujícího poslance Jana Schwippela důkazem toho, že v ODS má ještě cenu o něco bojovat. O nominaci na šéfa strany dnes jedná i jihomoravská organizace ODS. Topolánek i Bém pak zamířili na regionální sněm jihomoravské ODS, který také dnes jedná.

Budoucí kongres ODS pravděpodobně nenavštíví prezident a čestný předseda ODS Václav Klaus. Ten se netají úvahami o možném přerušení svých vazeb k ODS a založení nové euroskeptické strany. Mirek Topolánek toto rozhodnutí respektuje.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme