Středočeská ODS vyzvala poslance Tlustého a Schwippela ke složení mandátu

Regionální rada ODS střední Čechy vyzvala poslance Vlastimila Tlustého a Jana Schwippela, aby se ihned vzdali členství ve straně a složili poslanecký mandát. Reagovala tak na jejich hlasování o nedůvěře vládě, kdy se oba poslanci připojili na stranu opozice. Rada zároveň vyzvala místní sdružení v Rakovníku a Zadní Třebani, aby Tlustého a Schippela vyloučily z ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Schwippel | Zdroj: ČTK

Poslanci Janu Schwippelovi vyloučení z ODS od mateřské organizace v Zadní Třebani nehrozí. Tamní místní sdružení se za něj postavilo. Podle Schwippela není hlasování s opozicí pro pád vlády důvodem k odchodu z občanské demokratické strany.

"Já nevidím žádný důvod, proč bych měl být vylučován a nepředpokládám, že k tomu dojde. Uvedl jsem svoje důvody - tím hlavním byla ratifikace Lisabonské smlouvy, což je naprosto proti tomu, co ODS dlouhodobě hlásala, takže opravdu žádný důvod nevidím," opakoval Schwippel.

Členství může člena ODS zbavit místní organizace, což v tomto případě nechce. Předsedkyně sdružení v Zadní Třebani Kateřina Schwippelová a zároveň matka Jana Schwippela naopak nabídla členství v místní organizaci poslanci ODS Vlastimilu Tlustému. O jeho možném vyloučení by rakovnická organizace měla jednat příští týden. Místní organizaci může vedení strany rozpustit.

Už v pondělí premiér a šéf občanských demokratů Mirek Topolánek řekl, že pokud by mělo dojít na předčasné volby, ODS by je chtěla co nejdříve, ještě v létě letošního roku.

K tématu si přečtěte také:
Klaus: Pád vlády nepokládám za katastrofu, zvrat polistopadového vývoje nenastane
Sněmovna vyslovila nedůvěru vládě Mirka Topolánka
Ve sněmovně pokračuje debata před hlasováním o nedůvěře vládě
Po případném pádu vlády chce ODS volby už v létě
Poslanec Tlustý: Rebelové z ODS by mohli v úterý hlasovat proti vládě
J. Raninec pro Radiožurnál: Dnes bych vládu nepotopil
Premiér má prý důkazy o manipulaci loňské volby prezidenta republiky
ČSSD chce popáté hlasovat o nedůvěře vládě, tentokrát kvůli kauze Wolf

Milan Kopp, Renáta Prátová, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme