Středočeské lyžařské areály se chystají na zahájení zimní sezóny

Vyznavači zimních sportů mají důvod k radosti. V Krkonoších se už o tomto víkendu rozjely první vleky a začala tam tak zimní sezóna. Na ni se v těchto dnech připravují i provozovatelé většiny lyžařských areálů ve středních Čechách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na sjezdovce (ilustr. obr.) | Foto: Radana Schaeferová

Sněžná děla už byla v provozu například v areálu lyžařského střediska na Šibeničním vrchu u Mnichovic. Poprvé se tady zasněžovalo v pátek a dnes by chtěli provozovatelé zdejšího vleku pokračovat. Pokud se vyplní předpovědi meteorologů, mohli by tady první lyžaři letošní sezóny okusit svah příští pátek.

Přípravy na zimní sezónu jsou v plném proudu také v největším středočeském zimním středisku – na Monínci nedaleko Sedlce Prčice.

Kdy zapnou sněhová děla v dalším středočeském areálu v Chotouni u Prahy, zatím není jasné. Prioritou jsou tady pro provozovatele až vánoční svátky.

Zcela zavřená možná pak letos zůstane příbramská sjezdovka Padák. Na provoz tu chybí peníze a lyžovat se bude jedině v případě, že finančně pomůže město.

Michal Trnka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme